Home Health & Fitness Download Help Steps 1.0 APK For Android
Download Help Steps 1.0 APK For Android

Download Help Steps 1.0 APK For Android


Categories:Games,Health & Fitness  Developer: ERV Bilişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. Version:  
Reviews:

About this app:

Here is another great APP Help Steps 1.0 for Android 6.0+ and up. This APP listed in Health & Fitness category of Google APP store. This APP is developed by ERV Bilişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş.. This app is easy to download and install to your mobile. Download APP by using mobile browser, then click on install, before installation process don't forget to allow app installation from unknown sources . We are providing direct installation source from Play Store,and also providing high speed downloading source . mhapks.com just a source for to provide freeware and original APPS and Games shared by our editors for your home / personal use only . In case of any complaint / copyright regarding , Help Steps 1.0 then please directly contact us via Contact Form and provide some evidence / Ownership Proof regarding this APP, Our tech staff will down / delete APP with in 24-48 hours.... Helpsteps uygulaması, giderek hareketsizleşen hayatımızı daha hareketli ve daha sağlıklı hale getirmeyi amaçlayan, ve kurguladığı alt yapısıyla da kullanıcıları bu amaçta motive eden bir sağlık ve sağduyu uygulamasıdır.

Dünya sağlık örgütü verilerine göre sağlıklı bir bireyin günlük atması gereken adım sayısı ortalama 8000-10000 arasındadır. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki, teknolojinin artmasıyla bu sayı gün geçtikçe azalmaktadır.

HelpSteps uygulaması size günlük attığınız adımlarınızı kazanca çevirme ve bu kazanç ile sosyal sorumluluk projelerine bağış yapabilme imkanı sunar.
Uygulama, telefonunuzun HealthKit anlık olarak atılan adımları görüntüler. Tek yapmanız gereken bu adımları gün bitmeden HELPSTEPS yani HS’ye çevirmektir! Biriktireceğiniz bu HS’ler ile sağduyu sayfasında yer alan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, insanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına adım bağışı yapabileceksiniz.

Bu motivasyon ile daha fazla yürüyecek, daha iyi hissedecek ve ihtiyaç sahiplerine umut ışığı olabileceksiniz.

Unutmayın! Tek yapmanız gereken sağlığınız için yürümek ve gün bitmeden adımlarınızı HS’ye dönüştürmek!

Ne kadar çok insan yürürse o kadar çok insan hayallerine kavuşacak ve birlikten kuvvet doğacak.
Uygulama kullanımı sırasında programın açık olması gerekli değildir. Sedece yürüyüş esnasında telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir. Bu sebeple uygulama kullanıcı dostudur.

Arkadaşlarım sayfasından ekli olan arkadaşlarınızın günlük adımlarını görebilirsiniz.

Profil sayfasında günlük ve aylık olarak adım analizlerinizi görebilirsiniz.

Cüzdanım sayfasında çevrilen ve bağışlanan adım sayılarını görebilir, günün en çok adım atanları listesini görüntüleyebilirsiniz.

Haydi, HelpSteps ile adımlarını iyiliğe çevir!

Not : Uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için arka planda çalış özelliğinin aktif olması ve pil tasarruf modunun kapalı olması gerekmektedir. The Helpsteps application is a health and common sense application that aims to make our life more immobile and healthier and motivates the users with this infrastructure.

According to the data of the World Health Organization, the average number of steps a healthy individual needs to take daily is between 8000-10000. However, research shows that with the increase in technology, this number decreases day by day.

The HelpSteps app gives you the opportunity to turn your daily steps into earnings and donate them to social responsibility projects.
The application displays the steps taken instantly on your phone's HealthKit. All you need to do is turn these steps into HELPSTEPS before the end of the day! With these HSs you will accumulate, you will be able to donate to our needy children, people and non-governmental organizations on the common sense page.

With this motivation, you will be able to walk more, feel better and become a glimmer of hope for those in need.

Do not forget! All you need to do is walk for your health and turn your steps into HS before the end of the day!

The more people walk, the more people will have their dreams and the force will emerge from the unity.
The program does not need to be open during application use. You only need to have your phone with you while walking. Therefore, the application is user-friendly.

On the My Friends page, you can see the daily steps of your attached friends.

On the Profile page you can see your daily and monthly step analysis.

On the My Wallet page, you can see the number of steps that have been translated and donated, and you can view the list of top stepners of the day.

Come on, help your steps with the helpsteps!

Note: In order for the application to work properly, the background run feature must be active and the battery saving mode must be turned off. Uygulama deneyiminizi en iyi hale getirmek için performans iyileştirmeleri yaptık. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Öneri ve görüşlerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz

Read more

App Video


App Information

209763 com.helpsteps.app
Version Rating APP Vote Size
1.0 - 820 77.8 MB
Requirement Updated Installs Developer
Android 6.0+ 2020-08-11 100,000+ ERV Bilişim ve Yazılım Hizmetleri A.Ş.
High Speed Download